CZIN.eu
Seznam S-Rank
Surf.sk
Bazar
Bazar a inzerce zdarma na ybazar.cz
optimalizace PageRank.cz
Pozri.cz - vyhledávač
Pozri.sk - katalóg, vyhľadávač
Toplink - katalog odkazů
ZDROJ.cz - katalog odkazů
JakNaWeb.com - vše o HTML,CSS,PHP,MySQL,XML, výroba a tvorba www a web grafika
Katalog
Katalog odkazů
Najdu vše na jednom místě - Najduvse.cz
Katalog web stránek Webatlas.cz
katalog www stránek
Evropský katalog stránek
stephen hawking.jpg
Jeho myseľ zmenila náš svet. Jej láska zmenila ten jeho.

Do slovenských kín prichádza film Teória všetkého, ktorý ponúka výnimočný a neuveriteľný životný príbeh Stephena Hawkinga, jedného s najvýznamnejších svetových vedcov. Fyzika, ktorý by vám bez námahy vysvetlil komplikované zákonitosti fungovania vesmíru, ale sám nerozumie tomu, že jeho život zachránila neobyčajná vec, akou je láska.

Vďaka citlivej réžii držiteľa Oscara Jamesa Marsha a fenomenálnym hereckým výkonom Eddieho Redmaynea a Felicity Jones má tento film, na svojom konte 5 nominácií na Oscara, vrátane kategórií Najlepší film a Najlepší herec a herečka v hlavnej role.

Príbeh začína v roku 1963, kedy má dvadsaťjedenročný Stephen Hawking, študent kozmológie na Cambridge, našliapnuté ku skvelej budúcnosti. Spolužiaci aj profesori ho úplne zbožňujú, rovnako ako krásna Jane, študentka umenia. Keď však v osobnom aj v profesijnom živote stojí na vrchole, zažije nemilosrdný pád. Lekárske vyšetrenia po jednom z jeho „nešikovných“ pošmyknutí vyriekne drsnú diagnózu - neliečiteľné postupné ochrnutie nervového systému, ktorý do dvoch rokov skončí smrťou. Jane a Stephen sa osudu vzoprú, vezmú sa a snažia sa viesť normálny život. On si chorobu nepripúšťa a dokončuje si doktorát. Ona ho všemožne podporuje, často až za hranicou sebaobetovania. Čím viac sa blíži predpokladaný koniec, tým hektickejšie sa obaja snažia žiť.
Nový film Tima Burtona prichádza do kín.jpg
Tim Burton, režisér s nezameniteľným rukopisom, prináša divákom skutočný a šokujúci príbeh jedného z najkolosálnejších umeleckých podvodov v histórii.
Rukojemník čoskoro v kinách!.jpg
Film Juraja Nvotu s názvom Rukojemník prichádza na plátna slovenských kín. Príbeh malého Peťka, ktorého rodičia emigrovali do Viedne a jeho teraz vychovávajú starí rodičia môžete vidieť už od 8.januára.
Le Petit Prince.jpg
Francúzsky trailerový darček k Vianociam. Nové animované spracovanie Malého princa v réžii Američana Marka Osborna (Kung Fu Panda). O scenár sa postarala Irena Brignull (The Boxtrolls). ...Toto je pre mňa tá najkrajšia a najsmutnejšia krajina na svete. Je to tá istá krajina ako na predchádzajúcej strane, ale nakreslil som ju ešte raz, aby som vám ju dobre ukázal. Tu sa Malý princ zjavil na Zemi, potom zmizol. Zahľaďte sa pozorne na túto krajinu, aby ste si boli istí, že ju spoznáte, keď budete jedného dňa cestovať v Afrike po púšti. A keď tadiaľ náhodou budete prechádzať, naliehavo vás prosím, neponáhľajte sa, čakajte chvíľu tesne pod hviezdou! Ak potom príde k vám dieťa, ak sa bude smiať, ak bude mať zlaté vlasy, ak nebude odpovedať, keď sa ho budete pýtať, ľahko uhádnete, kto to je. Buďte potom ku mne láskaví! Nenechávajte ma takého zarmúteneho: rýchlo mi napíšte, že sa vrátil... (Antoine de Saint-Exupéry). Na premiéru si musíme počkať do októbra 2015.
Film nadväzuje na televízny seriál Veselá farma (2007), ktorého hlavnou hviezdou je ovečka Shaun. Divákov a diváčky tentoraz čaká dobrodružstvo Shauna a jeho zvieracích kamarátov, ktorí sa vyberú do mesta, aby zachránili svojho farmára.

Čeliť pritom budú viacerým nástrahám, ktorú predstavuje napríklad pracovník útulku pre zvieratá. Film v réžii Richarda Starzaka a Marka Burtona nakrútili technikou stop-motion. "Shaun a jeho kamaráti majú obrovské množstvo fanúšikov na celom svete," uviedol ešte minulý rok David Sproxton, výkonný predseda filmového štúdia Aardman Animations, ktoré stojí aj za spomínanou Veselou farmou.

Seriál s ovečkou vysielajú vo viac ako 170 krajinách
"Veľmi sa tešíme, že tieto postavy budeme môcť využiť vo väčšom dobrodružstve na plátne," dodal. Aardman Animations má na konte aj snímky Slepačí úlet (2000), Wallace & Gromit: Prekliatie králikolaka (2005) alebo Piráti! (2012).

Ovečku Shauna diváci a diváčky spoznali v oscarovom krátkometrážnom filme Wallace & Gromit: A Close Shave (1995). Až v roku 2007 sa dočkala vlastného seriálu, ktorý vysielajú vo viac ako 170 krajinách. Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Video: Shaun the Sheep The Movie – Official Trailer
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one